11 Ocak 2010 Pazartesi

Balık Adam Olan Bir Kadın Erkeğe Dönüşmez! Yüzen Bir Memelinin Balık Olmadığı Gibi! Evet...

Bugün Ceren kişisi bana balinanın ''balık'' olduğunu söyledi. Bunu oturup ciddi ciddi tartıştı benimle... BENİMLE! Susmadım tabi ki bilimsel açıklama, taşaksal açıklama, Furkansal açıklama, her şeyi yaptım. Her ne kadar ikna olmuş gibi görünmese de bilinçaltına etki ettiğimi düşünüyorum.
Ama o kadar sinirlendim ki bu tartışmayı kendimle sürdürmeye devam etmeyi planlıyorum.


Balina neden balık değildir? Balina memelidir arkadaşım. Solungacı falan da yoktur, akciğerleri vardır bunun. Sıcak kanlılardır falan. Neyse bu gereksiz bilgileri geçelim de, benim ilgimi çeken şey konuşmanın bir bölümünde yaşadığımız diyalogdu. ''Balinayı ilk kez gören bir insan ona balina mı der yoksa aa ne kadar büyük bir balık mı der?'' diye bir soru geldi. Çükünü ilk defa gören bir adam ''Aa 3 bacaklıymışım'' diyebilir bence.

''İstavrite istavrit diyoruz ama bu onun balık olduğunu değiştirmez'' dedi. ''Hamsi de balık olduğuna göre Hamsiye İstavrit diyebilir misin? İkisi de balık sonuçta'' gibisinden bir şey dönmesinin üzerine eski bir muhabbeti açtık.
''Manda ve himaye kabul edilemez''
.

Nasıl edemezsin arkadaşım?!!
Bak hadi himayeyi kabul etmeyebilirsin, soyut bir şey sonuçta. Ama mandayı nasıl kabul etmiyorsun ya? Somut bir şey oğlum. Elle tutulur, gözle görülür şeyi nasıl kabul etmezsin ya?! Dinozor'u kabul etmeyebilirsin tamam ama doğada var olmuş, hala da var olmakta olan, etinden sütünden yararlandığın canlıyı nasıl kabul etmezsin sen?!


Bu satırları Ceren kişisinin suratına baka baka yazdım. Bunun gibi Tramvay Geyikleri bitmeden devam edecek tabi ki.
Mazot 1 lira olacak!
Balinalar balık olacak!
Manda kabul edilecek!