16 Mart 2010 Salı

''İçecek ve Patetesiniz Büyük Boy Olsun mu?'' -düşünür- ''Olsun lan, olsun!!''

Bir Big King XXL'da kaç kalori vardır?

Veya Eti Form yemek gerçekten bir boka yarar mı?


Peki ara öğünlerde yediğin şeyler ana öğündekilerden bile fazlaysa göte giren şemsiyenin açılma ihtimali nedir?


Bu soruların cevabını google'dan falan bulmaya çabalayabilirsiniz. Ama ben size söyleyeyim; Ne yersen osundur VE ne isen onu yersin. Yani tam bir öküzsen, tam bir öküz gibi yersin. Eğer öküz gibi yersen de, öküz gibi olursun. Doğanın kanunu bu sonuçta. Aksini iddia eden benimle bir kere Sbarro'da sınırsız pizzaya gelsin, O zaman görürüz.

Bir anda bunu yazmamın sebebi; dün 2 dostumla beraber hayvansal şeyleri hayvansal bir şekilde ve hayvansal bir miktarda yemiş olmamız. Bir kez daha kanıtlanmış oldu ki; neredeyse tüm yakın arkadaşlarım benim gibi çok yemek yiyebilen kişiler.Misal siz belki (bilinçli veya farkında olmadan) tanıştığınız kişileri güzel-çirkin, zeki-aptal, uzun-kısa, şişman-zayıf olarak kendi kendinize sınıflıyor olabilirsiniz. Hatta siyasi görüş, ahlak derecesi, insani değerleri vs. sizin için ilk sırada olabilir. Peki ben ne yapıyorum? İlk defa tanıştığım biriyle beraber yemek yiyorum. Ne bileyim yolda yürürken bakkaldan birer çikolata alırım, veya ortak arkadaşlarımızla berabersek bir yerde oturup yeriz, fazla samimi bir ortamsa gidip evde falan yeriz... Ama durum ne olursa olsun benim dikkat ettiğim şey; bir şeyler yeme fikrine verdiği tepki, o şeyi yerken yüz ifadesi ve yiyeceğine davranma şeklidir. Gerisi sonra gelir, ilk önce obur olacaksın arkadaş !!!


Her neyse, konuya dönecek olursak; dün beraber yemek yediğim dostlarımla yüzlerce ortak noktamızın dışında çok önemli bir tanesi vardı ki, konuya anlamını katan da o: Aynı anda diyete başlamış olmamız. Bir saçmalık yaptık, bir çılgının gazına gelip üçümüz de bunu yapmaya çabaladık. Ardından tabi ki birimiz ''Ben spor yapıyorum hocu'' diyerek, birimiz ''Ara öğünler yersek bişey olmaz aslında'' diyerek, birimiz de ''Benim metabolizmam hızlı, hem kilo da almıyorum artık daha fazla zaten'' diyerek diyete son verdik. Altın vuruşu da dün akşam yapmış bulunduk...

Diyeceğim şudur ki; siz siz olun, öküzseniz bunu kabul edin ve bir öküz gibi yaşayın. Belki günün birinde Minotaur olabilecek kadar öküzleşmiş olursunuz.
Kalori hesaplamayı da bırakın. Sonuçta 1900 kaloriyle 2500 kalori arasında çok bir şey yok.
- İki türlü de kalori alıyosun dimi?

- ...........evet.


Göbeği sev, ayıyı koru...